máj 2, 2011 - závislosti    Žiadny Komentár

alkoholizmus

Mária komentoval(a) 2.5.2011 08:38 | hanculka@azet.sk

Zdravím. Obraciam sa na vás s problémom aj kôli tom že mate s tym skúsenosti. Môj 22 ročny syn sa často opíja. Manžel mu stale nadáva a pňa to deprimuje. Som z toho nešťastná, už som skúsila všetko možné. Má aj takých priateľov ktorí nepracuju a čas travia v krčmach. Rozišiel sa kôli tomu aj s priateľkou a nevyzerá byť šťastný. Viem že sú aj oveľa horšie prípady ale budem rada keď dostanem nejaku radu od odborníka.

Jana Zajickova komentoval(a) 2.5.2011 23:00

Dobry den pani Maria, pisete, ze Vas syn sa casto opija /skoda, ze nepisete ako casto/ a Vas manzel mu nadava. A Vas to deprimuje. Teraz neviem, co Vas deprimuje viac. To, ze manzel mu nadava, alebo to, ze Vas syn pije? Vas syn je dospely clovek, porozpravajte sa s nim, ked bude triezvy a dohodnite sa vsetci traja na pravidlach domaceho fungovania. Zakladnym pravidlom by malo byt: „Domov prichadzam triezvy“. Zaroven sa dohodnite na postihoch, v pripade, ze sa pravidlo porusi. Ak to nebude fungovat, vyhladajte odbornika. Ak Vas syn nebude ochotny vobec spolupracovat, mali by ste ho vyhodit z domu, inak Vam znici manzelstvo a pit aj tak neprestane. Viem, ze sa Vam toto velmi tazko cita a este tazsie si viete predtavit zrealizovat to, ale verte mi, je to jedina cesta ako mu pomoct, ak nebude ochotny liecit sa.

Jano. Abstinujúci alkoholik. komentoval(a) 17.7.2011 17:43

Mária. Píšeš že si už skúsila všetko možné. Ale zrejme ešte nie to NEMOŽNÉ čo ti radí Jana Zajickova. A treba to urobiť TO NEMOŽNÉ !!! Lebo sa stane presne TO čo napísala Zajickova !!! Bud ho zachrániš a tým aj svoje manželstvo alebo iba svoje manželstvo. A ak mna abstinujúceho alkoholika pokladáš za slabého odborníka tak potom treba urýchlane navštívit odborníka s titulom. Ale vedz že tam treba ísť spolu so synom. Ale to pôjde ťažko na prvú návštevu. Prvý krát asi pôjdeš bez neho.

 

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.