máj 3, 2011 - závislosti    Žiadny Komentár

recidiva

anonym komentoval(a) 3.5.2011 11:56

abstinujem, dlho, no napriek tomu dennodenne stretavam starych kamaratov vonku na sidlisku, vzdy ked idem okolo ma pozdravia, neodzdravim ale velakrat mi to uz pokazilo cely den, nechcem to v hlave ale stale ma otravuju myslienky o drogach, poznam aj inych abstinentov, ja som nebol na lieceni, znamy hej. je pravda ze odliecenci to maju jednoduchsie? cim si mozem pomoct?

ecka komentoval(a) 3.5.2011 18:38

ahoj, neviem, ci to odlieceni maju jednoduchsie, ale asi maju viac informacii o tom, co sa deje a co vsetko im moze pomoct. Ale aj ked si nikdy nbol na liecbe, mozes vyhladat nejaky klub pre abstinentov alebo psychologa, psychiatra a pod. v Tvojom okoli, kde si mozes pokecat o tom, co sa deje a povedia Ti aj nejake napady, co s tym.

anonym komentoval(a) 3.5.2011 21:29

ano viem, mam skusenost s klubmi, no odliecenci ma tam len zdupali pod ciernu zem a mnohy do toho padli znova, drzi ma rodina, drzia ma znami, len problem je ten, ze sa nedokazem sustredit na pracu, ked ma pozdravia, a ta bola hlavnou pomocou z mojej zavislosti

luky komentoval(a) 4.5.2011 12:08

ahoj anonym, poriešilo by to ak by si sa presťahoval a nevidel tých ľudí vôbec. Proste sa odstrihol od zdroja napätia fyzicky. Ak sa presťahovať nejde, zapracuj hlavou, už teraz rešpekt pred tebou za to čoho si sa dobral (abstinecia). S tými kamarátmi: nejde ani tak o nich a ich pozdrav ako o to, že ti akoby stelesňujú tú minulosť so všetkým čo tam bolo, tripy, úlety, ale aj to špatné. Keď ich vidíš, pripomeň si práve to špatné, neľutuj za ´dobrým´ ber to ako skúsenosť, ktorá ťa ale mohla stáť krk, zavri za tým vodu. Je to tak lepšie. Keď ich uvidíš huč do seba, že ak nezmákneš minulosť (hentých), tak minulosť zmákne teba. Máš na to. Ver si !

anonym komentoval(a) 5.5.2011 11:15

budem na to myslieť s bojovať, ďakujem za podporu

 

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.