máj 4, 2011 - závislosti    Žiadny Komentár

fajcenie

dada komentoval(a) 4.5.2011 11:50

Chcem prestat fajcit.Naplaste,zuvacky,bylinkove cigarety,biorezonancia-nic.Pevna vola?Inu radu nemate?

zuzana komentoval(a) 4.5.2011 12:26

Ahoj, nápodobne :)jestvuje farmakum, volá sa Zyban a je na predpis, ale ako každá chémia ani toto nebude bez vedľajších účinkov. Je vhodný pre tuhých fajčiarov, ktorí si fajčením pília pod sebou konár veľmi intenzívne a odporučí im ho lekár, pretože riziká vedľajších účinkov lieku sú v porovnaní s rizikami ich fajčenia teoreticky nižšie. Ak nefajčíš veľa a dlho, neriskovala by som. Celá vec s fajčením je podľa mňa o psychike a zbudovaných zvyklostiach. Treba rozbiť stereotyp zvyklostí a mať poriadnu motiváciu, ktorá podrží vôľu. Kto fajčí dlho a veľa stejne na tom bude aj potom už len ako abstinujúci alkoholici, kolega nefajčí 10rokov a občas sa mu o cige sníva :)

Viera Lukáčová komentoval(a) 4.5.2011 12:33

Ak by bolo také ľahké prestať fajčiť, tak by neexistovali náplaste, žuvačky a podobne. Tabakový priemysel dáva perfektný priestor pre naväzujúce odvetvia – výrobcov pomôcok odvykania fajčenia. Dvakrát som sama prestala fajčiť. Nemala som vôbec pocit ani raz, že by ma pochytili „abstinenčné príznaky“, nemala som ani triašku, ani som nadmerne neslinila, ani som nepribrala!:-))) Jednoducho som ich odložila a povedala som si, že tú PRVÚ si nezapálim. Do života som si zaviedla systém, režim, pravidelnosť rôznych úkonov a cielene som ich dodržiavala. Dôsledne som si dávala sama na seba pozor, že na miesto rannej cigarety ku káve som pila v tých istých priestoroch ovocnú šťavu, na miesto večernej cigaretky som išla na dlhú prechádzku, po ktorej som bola taká unavená, že som bola rada, že si môžem ísť ľahnúť. Ak som mala neovládateľnú chuť (baženie) na cigaretku, dala som si jablko. Po treťom jablku som si sama zvážila, či sa budem takto obmedzovať a či radšej neusmerním myšlienky niekde inde. Žiadne znižovanie dávky. Je to veľmi individuálne a viem, že to ide. Neurobia to žiadne náplaste ani žuvačky, treba iba chcieť, nič viac. Jednoducho si nedať tú prvú a máte vyhraté! Predtým ako sa odhodláte prestať s týmto zvykom, vymyslite si, čo budete robiť ako náhradu v tom čase, kedy ste mali zvyk fajčiť. Určite prestaňte na chvíľu popíjať akýkoľvek alkohol, lebo ten by vašu snahu zničil s prehľadom. Kľudne sa pohybujte v zafajčených priestoroch, len si nezapáľte, robte tú druhú činnosť. Uvidíte, že sa to dá. Začať znova fajčiť – to Vám garantujem – môžete začať kedykoľvek, táto príležitosť Vám neutečie. S touto istotou sa s Vami lúči niekoľkoročná abstinujúca fajčiarka a želá pevnú vôľu:-)))

igy komentoval(a) 9.5.2011 11:50

mam problem s fajcenim, dost vazne to citim na zdravi, vykone, neviem prestat nechcem ziadne naplaste nic, skusal som to ale neviem bez toho byt, uspokojuje ma to…ako na to?

luki komentoval(a) 9.5.2011 15:19

Ahoj Igy,viem presne o čom hovoríš,mám ten istý stav,skúsil som to jednoducho neriešiť a s tým žiť.Mám síce 48 rokov, a už sa mi nechce meniť zvyky.Zlozvyky vlastne.Poznám vela fajčiarov a su v pohode aj zdravotne,neviem,ak to nedokažeš zmeniť tak sa na to vykašli a ži ako fajčiar,v pokoji,Luki

Jana Zajickova komentoval(a) 9.5.2011 21:39

Dobry den Igy,
neda mi nereagovat po prispevku, ktory Vam napisal Luki. Pisete, ze fajcenie sa odzrkadluje na Vasom zdravi a vykone. Citim z Vas, ze by ste chceli prestat fajcit, len neviete ako na to. Vykaslat sa na zdravie a zit ako fajciar – ako vam poradil Luki, je ta najlahsia cesta. A vacsinou nie s tym najstastnejsim koncom. Verim, ze fajcenie Vas uspokojuje ako pisete, ale zaroven si uvedomujete ako si skodite, Najhorsie na tom je, ze ta mala cigareta Vam riadi cely zivot a Vy sa jej nedokazete vzdat aj napriek tomu, ze viete ako Vam ublizuje. Vase rozhodnutie nebolo doteraz dostatocne pevne, aby Vam vydrzalo. Spiste si na papier, o co vsetko Vas cigarety pripravuju a na druhy papier, co Vam poskytuju. Ak este stale chcete prestat, skuste sa nastvat na cigarety a zit jednoducho bez nich. Vase rozhodnutie je len a len vo Vasich rukach!!! Ak ho budete len odkladat, nic tym nevyriesite. Rozhodnite sa, zahodte vsetky cigarety, co Vam doma zostali a jednoducho si nezapalte. Zacnite byt aktivnejsi, viac sportujte, robte veci, ktore mate rad. Ked si spomeniete na cigaretu, nerozvijajte dalej myslienku, ako by ste si zapalili. Chodte robit nejaku cinnost! Dolezite je chciet prestat, ak chcete, dokazete to!!! Len sa musite rozhodnut.

 

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.