nov 8, 2011 - týranie a šikana    2 Komentáre

V škole je to horor

Som hrozne zúfala. Nechápem kam som sa to dostala. Na základnej škole som nemala najlepší prospech a tak som sa prihlásila na odbornú školu a štúdijny odbor Kuchár. Na základnej som bola priemerná žiačka teraz dosahujem vyznamenania, vyzerám dobre nemám zdeformované telo ani zuby ani riedke vlasy, mam v triede dve spolužiačky ktoré sú fakt čo sa týka obliekania a výzoru dokonale a učia sa tiež celkom dobre, sme už tretiačky ale z celého srdca sa modlíme aby sa už skončila nočná mora ktorú každý deň v našej triede prežívame. Je tam dvadsaťštyri chlapcov a takmer všetci sú natoľko hlúpi že nás neustále ponižujú, strápňujú, majú neprístojne komentáre. Den čo deň chodím domov zničená, už nemám ani chuť sa učiť, všetko čo viem sa naučím v škole pretože keď som doma už nevládzem. Naša triedna učiteľka je školská psychologička ale aj ona je akoby zaslepená tým čo sa deje v škole a nedokáže pochopiť prečo sme sa všetky tri rozhodli že nechceme stužkovú slávnosť. Poraďte mi som už naozaj v koncoch ten výsmech čo som zažila dnes bol jeden z najpotupnejších. Jeden zo spolužiakov ma varoval aby som sa nepostavila lebo je nado mnou okno a druhý za mojim chrbtom povedal že aj keby tak by to nebolo zle. Týždeň pred tým dokonca povedal spolužiakovi Mišo čo sedíš pri tej ku…. poď si sadnúť ku mne. Ale každý vie že som slušné dievča. Nerozumiem čim som si zaslúžila takéto správanie vždy som každému v triede pomohla keď sa dalo a nakoniec som sa dozvedela toľko veci …. zasahuje mi to aj do súkromného života pretože som čím dalej tým nervóznejšia a neviem sa už poriadne zabaviť. Cítim sa ako keby som už mala dvadsať päť a nudný život. Problém je v tom že mam len osemnásť. V mnohých veciach som si vždy poradila kamarátky a kamaráti prichádzajú ku mne aby som im poradila ale sama sebe nedokážem pomôcť. Poraďte mi ako sa s touto skúškou  dôstojne vysporiadať

2 Komentáre

  • Milá Daduška … šikana vzniká tam, kde jeden pocíti strach. Ten druhý to svojimi receptormi zachytí, akoby by mali na to radar a okamžite ide do útoku. Je to o jeho EGU, aby sa on cítil dobre a mal sám zo seba dobrý pocit, potrebuje ponížiť niekoho druhého. Potom sa cíti ako kráľ. Rada nad zlato – neexistuje!
    Technika otvorených dverí – tak sa volá jedna z možných variant, ako sa brániť takýmto psychickým tyranom. Znamená to, že ak je človek prístupný kritike – to znamená, ak si niekto o Tebe myslí, že napríklad máš veľký nos, tak ty priznáš, áno, mám veľký nos. Neurazíš sa, ale príjmeš túto infomáciu, lebo z uhla pohľadu druhých sa to môže skutočne tak zdať a pritom to vôbec nemusí byť pravda! Ak nedáš najavo, čo ťa rozsmúti a nebudeš nijako reagovať na podnety od chalanov, ich to prestane za chvíľu baviť, lebo najväčšia zábava pre nich je vtedy, keď Ťa naštvú!
    Na to potrebuješ veľkú duševnú disciplínu a ber to ako fantastickú možnosť, naučiť sa ovládať svoje pocity. Mať takýto vynikajúci živý trenažér je úžasná vec! Skončíš školu a budeš vynikajúco pripravená na komunikáciu v akejkoľvek spoločnosti zloženej z rôznych ľudí. Skús sa dať do čítania knižiek o psychickom týraní- je tam veľa pomôcok, ako sa dostať z takýchto situácií alebo výborná knižka o našom egu je od E.Tollo – Nova zem.

    Držím palce, nech sa Ti podarí nájsť správnu literatúru a aplikovať načítané na spolužiakov! Viera

  • Desinka je lngeeda a mna az nastvalo ked Filo mal potom 10tku, teraz Seye och desiatka uz mala navzdy zostat Robova! Skoda toho konca v Dukle, ale Robo bol skvely zakoncovatel! Ked bol vo forme, ajaj co zapas to istota, ze to padne :-) a tak to ma byt :-)

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.