máj 23, 2012 - týranie a šikana    2 Komentáre

neviem ako ďalej

Už naozaj neviem ako ďalej. V skratke mám otca bývaleho alkoholika, teraz keď nepije má však úplné absťaký . Budem mať za chvíľku 18rokov navštevujem strednú školu a čoraz častejšie myslím na to že to tu ukončím už som s nervami na konci.. celý život počúvam od vlastného otca aká som P…a, aká som kur..a, keby to bola pravda ale v škole patrím medzi najlepších žiakov nik netuší aké mám doma problémy , každý si myslí že mám dokonáleho ocka .. Vie sa veľmi dobre pretvarovať … a to viem aj ja usmievať sa po preplakanej noci celý deň na spolužiakov dá zabrať a ešte podať v škole 100%  víkon.. ale každý má svoje hranice a ja už ďalej nevladzem a možno že už ani nechcem .. Kamarátka mi povedala že by to bolo odo mňa sebecké keby som sa zabila, no ja celý svoj krátky život sa snažím robiť ľudom radosť usmievam sa keď mám chuť plakať a niečo rozbíjať,, a to nie je sebectvo od druhých? kedy budem štastná ja?

2 Komentáre

 • Ahoj,
  šťastná budeš vtedy, keď sa rozhodneš, že chceš:-)
  Máš to vo svojich rukách :-)
  Ak zvládaš školu a ešte k tomu aj nehostinné „oslovovanie“ od svojho otca… zvládneš aj život:-) Ten je oveľa ľahší … alebo neskôr sa Ti bude zdať ľahší. Kdesi som dávno čítala: História sa v našej hlave opakuje, ale už len ako komédia :-) Skutočne, na veľa vecí človek časom pozerá ináč… toto sa mi zdalo také hrozné, to nemôže byť pravda:-) A skôr sa nad tým usmeje:-))
  Skutočný, ale myslím naozaj ten najpravdivejší dobrý pocit, ktorý ide z absolútneho vnútra človeka, sa dá možno zažiť dvakrát v živote – prvýkrát, keď sa narodí dieťa a druhýkrát, keď pomôže niekomu druhému, keď pochopí, že dávať je oveľa viac ako brať, keď urobí šťastný svet okolo seba a ten mu to šťastie, ktoré (svet) dostal, vráti.
  Neochudobňuj sa o tieto dva nádherné pocity, možno ešte nenastal čas, aby si sa k nim dostala… ak rozdávaš ľuďom šťastie a úsmevy,napriek tomu, že to dnes tak celkom úprimne necítiš, rob to ďalej, lebo raz ráno sa zobudíš a rozdávanie úsmevov budeš mať tak zautomatizované, že sama nebudeš vedieť, prečo sa usmievaš a čo je na tom celom najdôležitejšie – budeš sa cítiť šťastne .-)
  Nemôže jeden človek na tejto obrovskej planéte plnej ľudí tebe určovať, ako sa máš cítiť! Vlastne- on môže:-) To, či necháš prejsť tento pocit (jeho pocit, ktorý Ti vnucuje) do svojho vnútra, či mu Ty uveríš – toto je už Tvoje rozhodnutie! Nikto sa nedá zmanipulovať, ak je sám presvedčený, že to nechce. Manipulujeme iba s ľuďmi, ktorí sami nevedia, čo vlastne chcú:-) Tak, ak Ty sama nemáš jasno, že chceš byť fakt šťastná, ľahko uveríš rečiam okolo seba.

  Skončíš školu a ideš ďalej! To znamená pre Teba nájsť si prácu – za prácu sú peniaze a za peniaze si môžeš platiť podnájom. Žije tak nevyčísliteľné množstvo ľudí, ktorí opúšťajú svojich rodičov, nie preto, že by ich nemali radi, ale chcú si vyskúšať, aké je to žiť sám.

  Slová – pracovné zaradenie- ktorými Ťa nazýva otec – nie sú až také strašné. Tieto povolania sú tu od nepamäti, odkedy registrujeme ľudstvo ako také. To, že sa na tieto ženy dívame s dešpektom, je vec spoločnosti, ktorá sa síce snaží tieto ženy vylúčiť, ale na druhej strane tu boli, sú a vždy budú. Je úplne zbytočné, aby sa Ťa takéto slová dotýkali. To, aké budeš mať povolanie, je Tvoja vec, čiže, ak dobre chápem, v škole Ti to ide výborne, skôr si myslím, že Tvoj otec má o Teba strach, aby si nebola vylúčená z nejakého kolektívu, kde žijete, aby Ťa ľudia neodsudzovali a chce tomu práve zabrániť tým, že Ťa bude „odsudzovať“, aby Ťa naštartoval:-)))) Robí to veľa rodičov, ktorí dúfajú, že práve tvrdá kritika ich deti vyburcuje k špičkovým výkonom. O to snaží asi aj Tvoj otec. Aby si sa v živote „nestratila“, ale aby si si zo života zobrala všetko, na čo máš!

  Úplne najzákladnejšie delenie správania a pocitov ľudí (čierno-biele) je na obete a tvorcov.
  Otázky obete- prečo mi to urobil? Ako sa to mohlo stať? Chápeš to, čo mi on povedal?
  Otázky tvorcu- ako to môžem zmeniť? Čo sa dá v danej veci urobiť, aby sa situácia vyriešila? Čo som ochotná pre to urobiť, ak chcem žiť ináč?
  Odpovede pre obete- Prečo mi to urobil? Lebo si mu to dovolila! Každý si k Tebe dovolí iba toľko, koľko mu sama dovolíš. Geniálna rovnica tohoto života, ktorá platí vo svojej základnej podstate pre každého rovnako:-)
  Pri Tvojej rovnici by sme museli dať na Tvoju stranu váh aj pozíciu, že Ty si dcéra a on je Tvoj otec
  ( kam samozrejme patrí aj to, že rodičom sme vďační za život a neodsudzujeme ich, lebo oni nás skutočne vychovávajú s tým najlepším úmyslom, aký si len vedia oni predstaviť! Vždy generačne, všetky deti vidia chyby na výchove svojich rodičov a urobia zase chyby vo výchove svojich deti- tu si naozaj nemáme čo vyčítať:-)))))))
  vraciam sa k Tvojej váhe – kde máš ešte pozíciu rodič/dieťa. Pomôže Ti veľmi, ak sa Ti podarí osamostatniť.
  Všetci, vždy ráno, keď sa zobudíme, sa ešte v posteli pred prvým vedomým nádychom rozhodujeme, aké okuliare si dnes nasadíme. Ružové sú najzábavnejšie, pri tých si nevšímame chyby a prešľapy iných a ani svoje:-) Niekedy si ráno dáme blbé okuliare a celý deň sa dívame na svet ako na koniec sveta cez ošúchané, rozbité, tmavé sklá. Stačí si len hneď, ako na to prídeme, že sme ráno vybehli so zlými okuliarmi, vymeniť „brejle“ a všetko je zase OK :-))))
  Vždy je to NAŠA VOĽBA, NAŠE ROZHODNUTIE – aké okuliare budeme mať na našom krásnom nose!!! A pretože všetci máme ten najkrajší nos na svete, dávajme si naňho len tie okuliare, ktoré nám fakt svedčia :-)))) So želaním krásnych chvíľ v tomto živote ostáva s pozdravom Viera

  P.S. Ja si v tých najťažších chvíľach hovorím… čo keď je to pravda, že naozaj funguje systém, že sa znova narodíme a budeme musieť zase riešiť tieto situácie a týchto ľudí, ktorých práve stretávame a strašne nás rozčuľujú… radšej urobím všetko pre to, aby som to vyriešila v tomto živote, lebo ten ďalší už chcem mať za odmenu :-)))))

 • Ahoj.
  Zabit sa je najlahsia vec na svete. Kamaratka nema pravdu. Nie je to sebectvo. Len skor ako nieco take spravis tak sa zamysli a porozmyslat komu by si na tomto svete chybala najviac. Urcite aspon jedneho cloveka najdes.
  Zivot ide dalej. Raz budes aj ti stastna. Najdes si priatela, ktory ta bude mat rad. Chapat ta vo vsetko a nebude na teba nahliehat v nicom.

  Ja som priatelku spoznam v 28 rokov (-:
  Moj zivot od zaciatku az po teraz o tom, ze beriem lieky. Ved si po pripade precital vsetko co je oznacene prispievatelom COSCO. Tak som to aj napisal.

 • Ďakujem veľmi pekne, tá opoveď je naozaj roziahla a dá sa z nej veľa zobrať, teraz sú prázdniny som preč z domu, tak si to tak neako triedim kedže ma ešte čakajú 2 roky na strednej, veľmi ste mi pomohli, neviem možno prídu určite prídu ťažké chíle čo sa týka otca, ale ako píšete všetko mám vo svojich rukách, a už len preto aby som mu dakázala že v živote niečo dosiahnem tak sa nevzdám a vydržím to, :) Som silná, ak mu to spravý radosť nech ma aj nadelej uráža, ale ja si to už nevezmem ku srdcu, a budem sa snžiť usmievať ved je to to jediné čo môžme robiť :) dakujem vám :D

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.