mar 8, 2013 - týranie a šikana    2 Komentáre

Bezradná

Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o radu,pretože sama neviem čo mám robiť. Vzala som si o 14 rokov staršieho muža,bolo to pred 6 rokmi a skoro 2 nám to už neklape. Ani neviem ako sa to zacalo. Ale myslím si,že to veľmi zle zvládam. Ide o to,že manžel keď je nervózny,tak najskôr len kričal,ale teraz sa to naozaj nedá počúvať. Ponižujd ma,uráža,hreši,nadáva a všetko dokopy. Najskôr sa mi po každom takomto výstupe ospravedlňoval. Plakal a priniesol vždy aj kvety. Neskor mu to už prestalo byť ľúto a teraz vraví,že za všetko si môžem sama,že je to len moja chýba. A vydiera ma cez nášho syna. Že chcem rozbiť rodinu,obrat ho o otca,že som na nič matka. Hrozne ma to ubíja a neviem čo ďalej. Doma mi nič nepomáha a velka nevýhoda je,že pracujeme spolu,takže sa to prenáša aj do roboty. Toľko mi všetko vyčíta,že až niekedy mám pocit,že má pravdu. A myslím,že to nerobí úplne vedome.Stale boli nejaké problémy,tak som mu to stale ospravedlňovala,ale už nevládzem. Problémy budú nejaké vždy a to predsa nieje dôvod,aby si to vybíjal na mne. Spoločne by to malo byť predsa ľahšie. Prosím,poraďte.

2 Komentáre

 • Kde ste sa stratila?

  Kde sa stratila tá princezná spred 6 rokov? Tá, ktorú si Váš manžel bral za ženu? Tá krásna, láskurozdávajúca nežná bytosť? Nechali ste sa strhnúť povinnosťami a rolou matky, manželky a zabudli ste úplne na seba!
  Neriešte, čo robí Váš manžel, riešte seba. Dívajte sa toľko na seba do zrkadla, až znova nájdete v sebe ten plamienok v očiach, ktorý ste úplne udupali. Nájdite znova v sebe lásku k životu, k veciam okolo seba… začnite sa znova tešiť zo všetkého krásneho okolo Vás!

  Ak budete stále myslieť na to, ako na vás manžel kričí, ako vás ponižuje- nevedomky mu budete dodávať silu a podporovať ho v tom. Tento stav doma ste vytvorili spolu, obidvaja. On skúšal, tlačil a pritvrdzoval a vy ste mu to dovoľovali a umožňovali. Treba si uvedomiť, že všetci sa snažíme v živote iba o to, aby sme sa cítili dobre- hlavne naše ego :-) jedna z tých kratších ciest je cesta- cítiť sa dobre, lebo poukážem na chyby druhého. Vtedy si EGO mastí bruško, lebo (pozor seba nevníma) pred sebou vidí neschopné druhé ego, ktoré trošku prská a uráža sa a vlastne mu tým ukazuje, akú veľkú má on pravdu!
  Vám môže byť úplne jedno, čo si myslí o vás Váš manžel. Nech už si myslí, hovorí alebo robí čokoľvek, to odpovedá iba tomu, čomu verí on sám. A chce veriť on sám. Neberte to osobne. Nemôžete zmeniť jeho názor, akým chcem on vidieť svet!
  Môžete mu iba umožniť, aby Vás videl ináč, z iného uhla. Vy sa musíte postaviť do iného svetla.
  Buďte znova krásna, ukážte mu opäť koľko lásky je vo vás. Vzťahy fungujú na jednom najobyčajnejšom princípe – muž vzhliada k žene ako ku kráľovnej a žena za to vzhliada k mužovi ako k svojmu kráľovi. Keď sa vytratí zo vzťahu toto váženie si jeden druhého, uznanie a obdiv- treba všetko nájsť a oprášiť. Je to vo vás. Myslím, že Váš manžel dnes nie je v pozícii, že by chcel urobiť sám so sebou nejakú zmenu. Jeho EGO sa cíti dobre, je nakŕmené vaším strachom, vašimi obavami, nedôverou samej v seba. Začnite preto na znovaobjavení lásky medzi vami vy. Nájdite ju v sebe. Zostaňte pokojná v každej situácii, nenaskakujte mu na jeho útoky proti vám, buďte si vedomá vlastnej sily a krásy, nebojujte… Keď sa bojuje, vždy sú porazení a mať postavený vzťah na tom, že niekto bol zničený a pošľapaný, to je veľmi vratkavý základ!
  Vy nemáte oproti sebe súpera, vy tam máte muža, ktorého ste milovala. Ten muž sa vo vašom vzťahu tiež necíti dobre, preto kričí. Preto vás ponižuje. Sám má obavu, že o všetko môže prísť a všetko môže stratiť. Človek, ktorý je sám so sebou vyrovnaný, nepotrebuje dokazovať druhému jeho slabosti, ale ho chápe a prijíma takého, aký je. Pomôžte mu nájsť sa s obrovskou injekciou lásky. Tlakom vytvoríte iba ďalší tlak. Láskou a pohodou pritiahnete iba lásku a pohodu.

  KAŽDÁ ŽENA SI ZASLÚŽI MUŽA, KTORÝ JU MILUJE A REŠPEKTUJE A KAŽDÝ MUŽ SI ZASLÚŽI ŽENU, KTORÁ OCENÍ JEHO ÚSILIE (citát FB)

  Vaša posledná veta – spoločne by to malo ísť ľahšie – je koncentrácia očakávaní. Prestaňte očakávať , podvedome manžela tlačíte, to nie je príjemné nikomu.

  želám všetko dobré a držím palce, nech sa Vám to doma podarí :-) Keby bolo ešte čokoľvek treba, napíšte na mail viera@allforyou.sk

 • Je to uzasne vystizne,precitala som si tento problem,pretoze ma velmi zaujal a s ocakavanim som citala aj tuto radu,pretoze sa to tyka taktiez aj mna,len s tym rozdielom,ze moj manzel je 20 rokov starsi.Mam taky isty problem,ale ja som k tomu vsetkemu aj ziarliva,co davam patricne najavo. Moj manzel je uspesny a ja uz 7.mi rok na materskej dovolenke v neskorsom veku,tak si myslim,ze to bude tym. Tiez to bolo u nas nadherne spociatku a teraz zo strany manzela hresenie,nervozita,nadavky. Samozrejme.oponujem. Ale teraz som si precitala Vasu radu a dakujem. Budem sa musiet trosku odosobnit a popracovat na sebe. Robila som vzdy chybu-davala som privelmi najavo,ako ma jeho urazky a nadavky trapia,hlavne preto,lebo som druhykrat vydata a nemyslela som,ze dojde k takej rutine,pretoze sa vidime takmer cele dni,on trenuje v telocvicni po vecerocu. Vzdy som sa navyse vypytovala ja jeho,ci ma lubi. Tak vo mne nadobudol absolutnu istotu.

 • Takže ak žena nie je dokonalá, tak muž môže bezbreho hrešiť a nadávať?
  Mnohí ľudia majú jednoducho zlú povahu a zlé nervy a milujú pokoj a samotu. V čase zaľúbenia sú iní – trpezliví, milí a láskaví. To sa časom stratí, čo si myslím, že sa stalo aj v tomto prípade a táto žena, podľa mňa, má jednoducho zlého muža, on nikdy nebude iný. Buď nájde spôsob, ako to znášať a nejakými vtipnými, vyhýbavými či milými odpoveďami ho bude vedieť trochu utlmiť, na čo ale každý nemá, alebo je to beznádejný prípad. Mimochodom, ufrfľasných a nervóznych chlapov je všade plno, takže na druhej strane si veľmi nie je z čoho vybrať. Ešte to môže byť aj lepšie, ale aj horšie. Iste pre ňu manžel znamená aj nejaké plusy – nie je sama, dvaja môžu všade ísť či na dovolenky, prechádzky, nákupy, otec sa iste venuje výchove dieťaťa, váži si rodinu, preto vždy treba všetko zvážiť.

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.