aug 14, 2013 - sexuálne problémy    1 Komentár

lieky a erektylna disfunkcia

Dobrý deň.

Už osem rokov trpím depresiou. Pravidelne užívam antidepresíva /alventa 150 mg./ . Môj problém spočíva v nespokojnom sexuálnom živote. Mám problém dosiahnuť orgazmus vďaka spomínaným liekom. Akokoľvek sa partnerka snaží môj penis zostáva ochabnutý prípadne sa mi v lepšom prípade len trochu zväčší na objeme, čo však nespôsobuje jeho funkčnosť. Antidepresíva nemôžem vysadiť. Tieto isté problémy ma sprevádzali aj na iných AD ako sú napr. cipralex, alebo citalec.  Skúšal som užívať prípravok clavin, ktorý na mňa nemal žiadny účinok.

Ďakujem Vám za radu.

1 Komentár

  • Dobrý deň,

    myslím, že je dôležité, aby ste o týchto nežiadúcich účinkoch antidepresív, ktoré aktuálne užívate, hovorili so svojim psychiatrom. V súčasnosti je na trhu mnoho antidepresív prvej a druhej generácie, ktoré – niekedy i v kombinácii s inou medikamentóznou liečbou môžu vo Vašej situácii výrazne pomôcť.
    Možno by však bolo dobré – závisí však od hĺbky depresie a doterajšieho priebehu vašej liečby zvážiť okrem medikamentóznej liečby aj psychoterpeutickú intervenciu.
    Prajem veľa síl

    Katarína

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.