Tajomstvo smrti….

Dobrý večer,

Včera som našla túto stránku, tak som sa rozhodla, že napíšem…

Mám 22 rokov. Už 5 rokov sa liečim u psychiatričky, po nepriaznivom detstve, pokusoch o samovraždu som sa konečne skoro pol roka cítila dobre. Študujem na VŠ, cez prázdniny som si našla prácu. Zvládala som ju- pracovala som ako čašníčka v hoteli. Pri strese a ťažkostiach som nemusela užiť lieky, čomu som sa veľmi potešila. Keďže som sa cítila dobre a nič nenasvedčovalo tomu, že sa mi môže kríza vrátiť, dva mesiace mi chodil pre recept k lekárke priateľ. Všetko bolo v poriadku. Až v auguste sme išli na výlet s rodinou do Prahy. Prahu som poznala ako krásne mesto, no poznala som aj Nusselský most- most samovrahov. Strašne ma to tam lákalo. Každý večer som si čítala články o tomto moste. Páčilo sa mi každý večer snívať o tom, ako stojím na moste a niekto ma prehovára, aby som to neurobila.  Teraz zase rozmýšľam o tom, ako by som pohltala 99 kusov liekov, nie preto, aby som chcela zomrieť, ale len preto, že sa mi to páči. Nikdy som taká nebola, nikdy som na také blbosti nemyslela. Trápim sa, lebo je to zlé na čo myslím.  Áno je to zlé, ale prečo by som o tom aspoň nemohla snívať, keď ma to tak „priťahuje“. Zdôverila som sa s tým priateľovi aj psychiatričke. Lekárka v tom nevidí nič zlé, pokiaľ to nemám v pláne urobiť… Možno si budete myslieť, že som nejaká šialená, aj ja si to už myslím. Ale neviem ten pud prestať počúvať. Na jednej strane mi je dlhodobo dobre a potom sa to popsuje. Až sa bojím toho, že keď sa chválim ako mi je dobre, vždy sa to nejako pokazí.

V detstve som mala problém s upútaním pozornosti. Nechcela som byť jej stredobodom. Až potom mi to chýbalo, že sa o mňa nikto nezaujíma. Pokusy o samovraždu s týmto nemali nič spoločné,  šlo o niečo iné, prečo som to urobila. Nechcem už o tom rozprávať, prekonala som to.

Prosím poraďte mi niečo, ako to bezpečne prežiť…pretože mám množstvo liekov a bojím sa, aby som pri nejakom skrate nezareagovala zle.

Majka

2 Komentáre

 • Mila Majka,
  keby bolo jednoduché riešenie na bezpečné prežitie života, pretekali by sme sa, kto by ho mal rýchlejšie doma :-)
  Pozri sme sa na tvoj list z druhej strany – píšeš: „aby som pri nejakom skrate nezareagovala zle.“ – otázka je pre mňa, čo je podľa Teba skrat.
  Ak to budeme nazývať ako nevedomé správanie, alebo správanie, ktoré je mimo nás, na toto existuje bezpečné riešenie- buď vedomá. V každom okamžiku života si uvedomuj svoj život. Mysli na to, čo robíš, keď si ráno umývaš zuby, keď si obúvaš topánky, keď zamkýnaš byt. Buď vedomá toho, čo robíš. Je to veľmi ťažké, naučiť sa neustálej pozornosti, pravidelným trénovaním mysle sa dá dosiahnúť veľmi uspokojivá duševná harmónia a vyrovnanosť. Nastúpi dokonca stav, kedy si začneš sama sebe viacej veriť a nebudeš sa umárať otázkami – vypla som plyn???? :-)
  Čo sa týka smrti, je to aj pre mňa veľmi zaujímavá téma. Čo sa deje po smrti na 100% nevie dokázať nikto. Môžeme sa iba domnievať z rôznych spirituálnych úkazov. Existuje kniha „Tibetská kniha mrtvych“ , ktorá popisuje stavy nášho vedomia (Bardo), možno v nej nájdeš odpovede na Tvoje otázky, ja som ju neprečítala celú.
  Myslím si, že máš oproti svojim rovesníkom perfetne zvládnuté pomenovanie svojich stavov. Popísať svoj stav, že teraz sa necítim dobre, teraz sa niečo deje, čo sa mi momentálne nedarí ovládnuť, ale necítim sa pri tom OK, je štartovacia čiara na pokojný život, ktorú veľmi veľa ľudí nenájde počas svojho celého života.
  Ty máš pred nimi všetkými náskok :-)
  Ak spozoruješ, že sa niečo deje, máš šancu nastúpiť so SVOJIM PLNÝM VEDOMÍM a sama sa môžeš v danom momente rozhodnúť, čo chceš, aby sa s Tvojimi pocitmi dialo. Pocity sa dajú veľmi ľahko ovlpyvňovať cez myšlienky. Ťažšie sa už preklápajú myšlienky v našej hlave, ale všetko sa dá :-)
  Najlepšie je si v kľude pripraviť plán, spomenúť si na niečo, pri čom som sa cítila aleženaozaj veľmi dobre, treba si to pripomenúť na úrovni spomienok a pomaličky sa preniesť aj s pocitmi do danej situácie. Keď sa to podarí aj na úrovni pocitov – plán obrany je pripravený a v stave, keď sa začneš cítiť horšie ako by si sa chcela, v kľude si sadni a prenes všetky svoje myšlienky na to miesto, kde ti bolo dobre, prenes sa tam aj s pocitmi a tak sa ti podarí ochrániť sa pred myšlienkami kaziacimi dobrý deň a dobrú náladu :-)
  Celý manuál je podrobne popísaný v knižke – Pros a dostaneš, ak nie si veriaca, kľudne vypusti všetky mystické prvky a zameraj sa na pointu:-)
  Keby si potrebovala niečo odkonzultovať, kľudne píš :)

  Pekný vikend

  Viera

 • Podla mna Majka vas problem bude v chceni uputat pozornost…nevenujte tymto myslienkam pozornost a radsej sa venujte niecomu co vas bavi, naplna…skok do prazdna nie je riesenie…

 • Tvoj problem je ze trpis osesivnymi myslienkami, zazila som to nie v spojeny zo smrtou,ale zazila, Potrebujes odputavat co najviac, mne pomohli meditacie,hudbaa k tomu relxcna …a vel vel citt. Mozog bude mat nieco ine, ako 1myslienku ktoru si oblubil…zelam vela sily.

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.