Vztah so schizofrenikom

Dobrý den, mám dost velký problém, s ktorým si neviem už dlhší čas rady. Môžete mi prosím poradit čo robit, mala som vztah s schizofrenikom cca vyše roka, dva roky sa už len kamarátime, nakolko choroba sposobila a priniesla do vztahu čo priniesla, stale som sa pokušala vztah dostat na inu uroven, ale to sa proste nedalo.

Najviac čo ma dostalo, že ma začal tajit pred kamarátmi, rodinou, býv. priatelkou (ta ani nevie – že on mal priatelky) a ked som to chcela zmenit, tak odzačiatku mi dával rozchody. Tie rozchody boli aj 2,3 x do mesiaca aj viac a potom sme aj vyše mesiaca a viac neboli vôbec v kontakte. Rozchody mi dával aj pre nič, za nič, jednoducho niekedy sme sa len stretli, aby mi povedal, že už nechce so mnou chodit, a popritom za tie dva roky sme spolu už ani nechodili, alebo sme si to ani nepovedali, a on povevadal, že sa chce rozíst. Citíla som sa aj využívaná z vnútra , nakolko kvôli tej chorobe sa moc izoloval, menil si čísla, nechcel sa kontaktovat atd.

Teraz posledne je to tak, že nemam na neho žiadny kontakt, opat zmenil už vyše trištvrte roka 2x číslo, nechce mi dat ani mail, neviem na neho zabudnut, predovšetkým mu odpustit, stale na neho myslím, písala som mu aj listy, fotky,…ale nereaguje. Posledne mi povedal, že sa vracia k bývalej priatelke, že sa bude s nou kamaratit. A to mi trha srdce najviac. Myslím, že to je len výhovorka, aby sa ma úplne zbavil. Necchce ma ani ako kamarátku, nakolko teraz ta bývala priatelka….

Aj ked je psychicky chorý, ja ho mám stale rada, rozumela som si sním, smiali sme sa, modlili, tancovali, chodili do prírody, proste normalny vztah….chcem ho naspat aspon ako kamaráta ! Ja som si s ním rozumela najma v duchovnej oblasti a ako človeka – skutočného človeka – aj ked mi moc ublížil, priznávam, že určite aj ja, ktorý ma srdce, sa neviem zriect a zabudnut. Je to tazke. :(((

Co robit ? Ma to nejaký zmysel…byt s ním aspon kamoška,alebo to radsej nechat tak, ked je psych. chorý ?

1 Komentár

  • Mali sme kolegyňu, ktorá mala tiež takýto vzťah so schizofrenikom – žila s ním 2 roky – potom vždy povedala: ten chlap mi zničil život. Priznám sa, že sme tomu nerozumeli, bola krásna, úspešná – ale nosila v sebe nejaké strašné zážitky zo vzťahu s týmto chorým človekom. Viete, vzťahy sú založené aj na chémii, to je podobné ako závislosť na droge, ten chlap by sa k Vám fyzicky hodil, ale keby….
    Tento vzťah je pre Vás nebezpečný, teraz ste smutná, bezradná a ten muž Vás priťahuje. Lenže on môže Vás život naplniť hrozným trápením, kým sa vyliečite z lásky k nemu, bude z Vás duševná troska, ktorú už v živote nebude nič baviť. Berte to ako definitívny rozchod, dokonca sa na neho nehnevajte, on za to ani nemôže, ale schizofrénia je liečiteľná, ale nevyliečiteľná. Taký človek nie je vždy zlý, ale rozhodne je čudný a okolie stále trápi svojím nepredvídateľným správaním. Toto dokonca môže byť aj dedičné, takže deti s ním v žiadnom prípade.

Chcete niečo povedať aj Vy? Napíšte svoj komentár!

You must be logged in to post a comment.